v sobotu 18.1.2020 se v Jablonci nad Nisou konala kvalifikace do I.ligy 2020. Oddíl JUDO Příbram postavil po dlouhých letech družstvo mužů v sestavě

Vilda Kuba
Fanda Puc
Pavel Urban (hostování Blatná)
Tomáš Wágner (hostování USK Praha)

Přestože družstvo nemělo obsazenou nejtěžší +100kg kategorii, podařilo se klukům získat potřebný bod s JUDO Pardubice a postoupit tak do 1.ligy.

Gratulujerme a doufáme, že se v 1.lize bude dařit.

Terka

Ahoj všem,

okurková sezona je v plném proudu, ale přesto doufám, že stále sledujete výsledky našich judistů.  A mezi nimi i výsledek nejzářivější.  Terka Bodnárová veze do Příbrami bronzovou medaili z dorosteneckého Mistrovství Evropy (video je zde – Cadet European Judo Championships  a také zde)
Je fakt dobrá, takže vás nemusí tolik mrzet, jestli vás na tréninku párkrát hodila.

Tímto výkonem se kvalifikovala na Mistrovství světa, které se koná letos v září v Kazachstánu. Pojďme jí držet palce.

VELKÁ GRATULACE – jeď Terko, jeď

(Článek v Příbramském deníku)

Terka

Další úspěch pro příbramské JUDO vybojovala v sobotu 11.5. Anna Kubová. S výpravou středočeského kraje vyrazila do německého Erfurtu a získala tam mezi 49 závodnicemi stříbrnou medaili.

Gratulujeme

Mimořádný úspěch příbramské judistky Terezy Bodnárové

Evropský pohár kadetů v Teplicích

K bronzové medaili z Tuly (viz níže) přidala Tereza  stříbrnou z Evropského poháru kadetů v Teplicích.

Tula Cadet European Cup 2019

Na turnaji světové série kadetů v ruské Tule získala dne 30.3. bronzovou medaili Tereza Bodnárová. Při své cestě do semifinále musela porazit několik soupeřek, mezi kterými byla i vícemistryně Evropy z Itálie. V semifinále Tereza podlehla mistryni světa z Ruska. V boji o třetí místo nedala další domácí soupeřce žádnou šanci a mohla se radovat z medaile, která ji posunula o další krok k možné účasti na mistrovství Evropy a olympiádě mládeže. První krok udělala před třemi týdny v Záhřebu, a to 7. bodovaným místem. Terce přejeme hodně dalších úspěchů.
Terka

V sobotu 3.11. se naši judisté zúčastnili MČR dorostenců a dorostenek v Brně. Na mistrovství se kvalifikovali 3 dorostenci a 2 dorostenky. Vilda Kuba bohužel pro zranění do bojů nezasáhl, ale dorostenky doplnila ještě starší žákyně Anna Kubová. Anička bojovala statečně, ale nezopakovala medailové umístění z PČR starších žáků a mezi dorostenkami skončila na 7. místě.

Zbylí závodníci se probojovali až do finálového bloku, takže jsme v závěrečné fázi měli 4 želízka v ohni. První se představila Tereza Bodnárová, která celý den bojovala ze zraněním kotníku. Finálový zápas jí nevyšel podle představ, ale i tak je druhé místo na MČR skvělé. Matěj Havel, Fanda Puc a Lucka Havelková měli po základní části shodně po jedné prohře a tak ve finálovém bloku bojovali o třetí místo. Všichni své zápasy zvládli a tak si příbramské judo z Brna odvezlo jednu stříbrnou a tři bronzové medaile.

Gratulujeme

Marek

MCR Brno

V sobotu 13.10. a v neděli 14.10. vyrazilo celkem 11 judistů a judistek na turnaj do Kralup.
Sobota byla určena mláďatům (Zdenda M., Jára Š., Vašek S., Lubík H., Přéma K.) a starším žákům (Matouš H., Mikeš J.), v neděli pak bojovali mladší žáci (Tonda B., Pepa H.) a žákyně (Adélka S., Viktorka U.).
V sobotu nás příjemně překvapila velmi solidní účast a na závodníky čekalo 4-5 zápasů. I nedělní turnaj byl obsazen velmi solidně, bohužel kromě Viktorky se nikomu nepodařilo probojovat do medailových bojů.

Viky U. – 2. místo
Bohužel to tentokrát nedopadlo na zlato, ale jinak podali všichni naši borci velmi pěkné výkony a všem děkujeme za účast a nasazení.

Luboš a Vlasta

V sobotu 29. září jsme po prázdninách vyrazili na první závody do Mělníka.

5. ročníku Mělnického poháru se zúčastnilo téměř 400 judistů a judistek.
Kromě českých závodníků dorazily i výpravy z Polska, Německa a Slovenska.

Za náš klub na turnaj dorazilo 9 dětí z kategorií mláďat a mladších žáků
a ani v překvapivě nabitém startovním poli se neztratili.

1. místo a zlatá medaile – Antonín Bábíček – Tonda předvedl velice
kvalitní výkon a všechny zápasy ukončil s přehledem před časovým limitem.

poradil bez zaváhání. Bohužel v boji o postup do finále trochu zaváhal a
po naprosto vyrovnaném zápase prohrál 1 bodem rozhodnutím rozhodčích.
Náladu si pak jistě spravil v boji o třetí místo kdy zápas ukončil po
pár vteřinách nádherným iponem technikou seo-nage.

Všem úspěšným medailistům gratuluji a těm méně šťastným přeji aby to
příště vyšlo. Ale pozor, bez poctivého tréninku to nepůjde :-)

Luboš – JUDO Příbram

Melnik
Melnik

V sobotu 9.6. se početná výprava závodníků JUDO Příbram vydala do chomutovské sportovní haly na další kolo Českého poháru. Naši nejzkušenější se opět předvedli ve slušném světle a téměř každý urval nějaké ty body do ranking listu a ti nejúspěšnější i medaile.

Chomutov

Závěr jsme si zpříjemnili pikantními kuřecími křidýlky v nedaleké restauraci. Vřele doporučuji. ;-)

Marek

V sobotu 26.5. se hrstka našich dorostenců a jedna starší žákyně vydala do Mladé Boleslavi, aby využila jedné z mála příležitostí a změřila síly ještě před dalším kolem Českého poháru. I přes velké vedro v hale a obvyklou někalikahodinovou čekačku na zápas se jim vedlo dobře.

Anička Kubová – 2/0 1. místo
Matěj Havel – 3/1 2. místo
Standa Holobrada – 3/1 3. místo
Fanda Puc – 2/0 2/0 – 2x 1. místo ve dvou váhových kategoriích

I když Standa a Matěj jednou zaváhali, tak se podařilo získat 5 medailí ve čtyřech závodnících, což je jistě pěkné.

Díky všem zúčastněným a snad se na příští závody vydáme v hojnějším počtu.

Marek

Mlada Boleslav

V sobotu 7.4.2018 se v Turnově konal Český pohár družstev staršího žactva, kterého se účastnilo 5 judistů a judistek z našeho oddílu. Startovali samozřejmě za družstvo Středočeského kraje.
První klání ve skupině proběhlo proti kraji Vysočina, a Středočeši ho vyhráli poměrem 5:4, dalším soupeřem byl Olomoucký kraj, kde naši opět zvítězili 6:3 a tím postoupili ze skupiny z prvního místa. Ve čtvrtfinále středočeští judisté převálcovali Plzeňský kraj 8:1. V semifinále na ně čekal nelehký soupeř Moravskoslezský kraj, na který již naši nestačili, prohráli 3:6 a umístili se na 3.místě, čímž obhájili umístění z minulého roku.