V sobotu 9.6. se početná výprava závodníků JUDO Příbram vydala do chomutovské sportovní haly na další kolo Českého poháru. Naši nejzkušenější se opět předvedli ve slušném světle a téměř každý urval nějaké ty body do ranking listu a ti nejúspěšnější i medaile.

Chomutov

Závěr jsme si zpříjemnili pikantními kuřecími křidýlky v nedaleké restauraci. Vřele doporučuji. ;-)

Marek

V sobotu 26.5. se hrstka našich dorostenců a jedna starší žákyně vydala do Mladé Boleslavi, aby využila jedné z mála příležitostí a změřila síly ještě před dalším kolem Českého poháru. I přes velké vedro v hale a obvyklou někalikahodinovou čekačku na zápas se jim vedlo dobře.

Anička Kubová – 2/0 1. místo
Matěj Havel – 3/1 2. místo
Standa Holobrada – 3/1 3. místo
Fanda Puc – 2/0 2/0 – 2x 1. místo ve dvou váhových kategoriích

I když Standa a Matěj jednou zaváhali, tak se podařilo získat 5 medailí ve čtyřech závodnících, což je jistě pěkné.

Díky všem zúčastněným a snad se na příští závody vydáme v hojnějším počtu.

Marek

Mlada Boleslav

V sobotu 7.4.2018 se v Turnově konal Český pohár družstev staršího žactva, kterého se účastnilo 5 judistů a judistek z našeho oddílu. Startovali samozřejmě za družstvo Středočeského kraje.
První klání ve skupině proběhlo proti kraji Vysočina, a Středočeši ho vyhráli poměrem 5:4, dalším soupeřem byl Olomoucký kraj, kde naši opět zvítězili 6:3 a tím postoupili ze skupiny z prvního místa. Ve čtvrtfinále středočeští judisté převálcovali Plzeňský kraj 8:1. V semifinále na ně čekal nelehký soupeř Moravskoslezský kraj, na který již naši nestačili, prohráli 3:6 a umístili se na 3.místě, čímž obhájili umístění z minulého roku.

Z našeho klubu startovali:
Anna Kubová 4 výhry
Martin Zelenka 2 výhry
Antonín Dubský 2 výhry/2 prohry
Mikuláš Jobek
Matouš Havelka

Děkujeme za účast a blahopřejeme ke 3.místu!!

S pozdravem
Eva Kubová

Mistroství středočeského kraje v judu pro U15 a kvalifikační soutěž na Přebor ČR U13

Viktorie Urbanová (-32kg) 4. místo

Všichni zúčastnění, pod vedením trenérů Vlasty Víta a Míši Šmídové, předvedli pěkné výkony, ale většině chyběl kousek k vítězství ve své váhové kategorii. Více píle při tréninku nás určitě dovede k vítězstvím.

S pozdravem
Eva Kubová

V sobotu 4.11. se naši dorostenci zúčastnili Mistrovství ČR dorostu v Brně. Měření sil těch nejlepších tentokrát proběhlo za účasti 192 dorostenců a dorostenek. Největší radost nám udělaly dorostenky. Terka Bodnárová převálcovala všechny své soupeřky a vybojovala zlato. Lucka Havelková podlehla až ve finále zkušenější soupeřce a odnesla si stříbro. Klukům se dařilo o poznání hůře. Fanda Puc se bohužel zranil v prvním kole a závody pro něj předčasně skončily. Vilda Kuba doplatil na těžký los a po prohraném prvním kole podlehl po boji i v opravách. Matěj Havel nestačil na ty úplně nejlepší, ale přesto po dvou výhrách a dvou prohrách skončil na sedmém místě. Z našich odchovanců se ještě představil Petr Hráček (Judoklub Plzeň), který obsadil 7.místo.

Příbram se celkově umístila na skvělém třetím místě z celkového počtu téměř 60 oddílů. Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme hodně síly do dalších bojů v příštím roce.

Marek

LUNA CUP Louny 2017

Turnaje v Lounech se za náš oddíl zúčastnilo 15 judistů a judistek.

Všem děkujeme za účast, předvedený výkon a tentokrát i za trpělivost, protože díky velkému počtu závodníků se turnaj protáhl do velmi pozdních hodin.

Výsledky:

Schneider Václav      1.místo   3/0 (kategorie U9)
Čepková Taťána         1.místo  2/1 (kategorie U11)
Schneider Ondřej      1.místo   4/0 (kategorie U11)
Zelenka Martin          1.místo  4/0 (kategorie U13)
Dubský Antonín        1.místo.   2/0 (kategorie U13)
Zápotocká Barbora    2.místo.   3/1 (kategorie U11)
Hložanka David          3.místo  2/2 (kategorie U11)
Kožíšek Přemysl         3.místo  2/2 (kategorie U11)
Košťál Jakub                3.místo  1/3 (kategorie U11)
Hobrada Josef           3.místo  2/2 (kategorie U13)
Jobek Mikuláš            3.místo   3/1 (kategorie U13)
Strnad Daniel             3.místo     2/2 (kategorie U13)
Zápotocký Adam        4.místo   1/3 (kategorie U11)
Hrabec Luboš              5.místo   0/4 (kategorie U11)
Šrajn Daniel                neumístěn  0/1 (kategorie U13)

Luboš

Poměrně početná výprava příbramských judistů vyrazila tentokrát do Kralup.
Pro mladší žáky to byla poslední příležitost pro splnění kvalifikačních předpokladů na účast na Přeboru ČR.
Závody se bohužel setkaly s nečekaným zájmem a více jak 250 účastníků pořadatele poněkud zaskočilo.
Protože vše probíhalo pouze na dvou tatami, velký počet závodníků tak protáhl závody až do velmi pozdních odpoledních hodin.

Judisté a judistky JUDO Příbram předvedli skvělé výkony na Přeboru ČR

V sobotu 21. října 2017  se konal Přebor České republiky v judu starších žáků a žákyň, kteří během roku sbírali body do republikového ranking-listu. Za JUDO Příbram se kvalifikovali Ondřej Bodnár, Stanislav Holobrada, Lucie Havelková, Anna Kubová a Zuzana Hrstková, která bohužel před přeborem onemocněla a nemohla se účastnit republikového klání.

Jako první zasáhl do bojů Standa Holobrada ve váze do 66kg, který se dostal do užší nominace až posledními závody ČP v Teplicích, první dva zápasy vyhrál na ippon, ve čtvrtfinále však smolně sáhl soupeři pod pásek a dostal trest hanso-kumake. V opravách pak postupoval, ale ve finálovém bloku o třetí místo podlehl borci z Trutnova a skočil na vynikajícím 5. místě. Anička Kubová startovala ve váze do 48kg,  první zápas vyhrála, ale v dalším kole narazila na pozdější vítězku váhy a prohrála po napínavém boji na ippon, v opravách svoje 2 zápasy vyhrála a ve finálovém bloku o třetí místo porazila soupeřku před časovým limitem na páčení a získala tak bronzovou medaili. Současně s Aničkou se prala o svoji medaili také Lucka Havelková ve váze do 63kg. Své první dva zápasy vyhrála a úspěšně se dostala do semifinále, kde na ni čekala rivalka Janouchová z Moravy, které bohužel podlehla a čekal jí poslední důležitý zápas o třetí místo, který zvládla na jedničku a také získala bronzovou medaili. Poslední zasáhl do bojů o medaili Ondra Bodnár ve váze do 34kg. Čekal ho nelehký úkol obhájit titul z minulého roku a porazit dlouhodobého rivala z Litoměřic. První zápas vyhrál na zemi držením Mune-gatame, a pak přišel nejdůležitější a nejtěžší boj o zlato, který náš borec vyhrál až v “Golden skore”  a získal titul “Přeborník ČR” a zlatou medaili.

V konkurenci  62 oddílů jsme se umístili se svými 4 závodníky na 9.místě a nechali za sebou např. Baník Ostrava nebo Hradec Králové. Všem závodníkům moc gratulujeme, děkujeme za výbornou reprezentaci JUDO Příbram, a těm co utekla nominace jen o kousek, přejeme více píle a vyhraných zápasů do příští sezóny 2018.